FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania.

Projekt i wycena

Jak często powinno się zmieniać meble kuchenne?
Wszystko zależy od naszego zadowolenia z dotychczasowych mebli oraz eksploatacji. Potrzeba zmiany mebli kuchennych pojawia się po okresie 5-10 lat i jest tym samym uwarunkowana zmianą aranżacji, bądź renowacją.

Na czym polega wstępna wycena mebli ?
Do wykonania wstępnej wyceny mebli kuchennych potrzebujemy zdjąć wszystkie  wymiary pomieszczenia. Dzięki temu będziemy mogli dobrać odpowiednie szafki oraz ich wnętrza pod wymiar kuchni. Dodatkowo potrzebne nam będą informacje na temat indywidualnych upodobań oraz opis wybranych materiałów jak i akcesoriów. Wycena kuchni jest bezpłatna.

Czy projekt kuchni w salonie FORMI jest płatny?
Oczywiście projekt zabudowy kuchennej jest bezpłatny, ale projekt pozostaje naszą własnością do momentu podpisania umowy. Nie wydajemy ich przed podpisaniem umowy. W każdym momencie mogą państwo przyjść i zobaczyc projekt na nowo lub wprowadzić dowolne zmiany w istniejącym już projekcie.

Ile Trwa przygotowanie projektu?
Zwykle nie dłużej niż 3 dni od dostarczenia pomiarów kuchni.

Czy istnieje szansa na dokonanie wyceny na istniejącym już projekcie?
Tak, wykonujemy taką wycenę. Prosimy tylko o wysłanie maila, bądź dostarczenie osobiście do naszego salonu kuchennego w Koszalinie (CH Emka na ulicy Jana Pawła II 20).

Zamówienia

Jak długo trzeba czekać na meble po podpisaniu umowy?
Najczęściej od 4 do 10 tyg. po zaksięgowaniu wpłaty zaliczkowej. Jednakże jest to uwarunkowane materiałem, jakiego użyjemy w kuchni. Wszystko zostanie omówione w trakcie podpisywania umowy.

Czy można zamówić sprzęt AGD wraz z meblami? Czy warto?
Współpracujemy z różnymi firmami produkującymi sprzęt AGD. Sprzęt zakupiony u Nas w firmie montujemy w cenie, nie ponoszą Państwo dodatkowych opłat. Często producenci oferują promocje z 5 letnią gwarancją , która obejmuje właśnie wyspecjalizowane salony kuchenne.

Nie jestem z Koszalina, czy mogę zamówić u Państwa meble?
Tak. Nasze meble sprzedajemy na terenie północnej polski oraz w Warszawie.
Oferujemy sprzedaż, transport oraz montaż mebli. W przypadku innych relingów Polski bądź Niemiec warunki dostawy należy uzgodnić indywidualnie.

Czy można kupić jedną szafkę bądź inne części?
Niestety, nie oferujemy takiej możliwości. Wykonujemy tylko całe zestawy mebli kuchennych na indywidualnie życzenie klienta. Nie ma możliwości sprzedaży akcesoriów, okuć czy uchwytów. Ewentualne usługi, tak jak dorobienie szafki bądź wymiana frontów dedykujemy tylko poprzednim klientom.

Czy wykonujecie tez inne meble na wymiar?
Specjalizujemy się głownie w zabudowach kuchennych. Jednak w ramach kompleksowej usługi klienta wykonujemy również zabudowy szaf, łazienki, meble pokojowe.

Płatność i cena

Ile kosztuje kuchnia?
Cena każdego zamówienia jest wyliczona indywidualnie. Jedną kuchnię o tych samych wymiarach można zrobić w różnych przedziałach cenowych, w zależności od zastosowania materiału oraz akcesoriów.

Jak wysoka jest zaliczka?
Zaliczka to obowiązkowa wpłata początkowa i wynosi 30% wartości kuchni. Jest ona potrzebna gdyż czas realizacji jest liczony od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.

Od czego zależy cena kuchni?
Cena mebli kuchennych zależy od wielu czynników np. rodzaj wykorzystywanych materiałów na fronty (szkło, akryl, lakier, drewno, laminat), blaty (drewniane, laminowane, kamienne, z włókien celulozy bądź konglomeratu). Dodatkowo można zastosować wypełnienia szuflad, spersonalizować akcesoria. Te wszystkie czynniki powodują zróżnicowaną cenę kuchni która, dostosowana jest pod potrzeby oraz upodobania klienta.

Czy cena mebli zależy od koloru?
Kolory nie maja wpływu na wielkość ceny, jedynie zużyte materiały.

Jak wygląda płatność za meble?
Wpłata zaliczkowa 30 % przy podpisaniu umowy. Kolejna wpłata jest dokonywana w trakcie dostarczania mebli do klienta w wysokości pozostałych 70%. Po zakończonym montażu pobierana jest ostatnia wpłata-  opłata za montaż kuchni.

Montaż

Jak długo trwa montaż?
Czas montowania kuchni jest uzależniony od wielkości kuchni oraz skomplikowania projektu. Zwykle są to od 2 do 3 dni.

Gwarancja

Czy meble są objęte gwarancją?
Na wszystkie nasze meble oferujemy 2 lata gwarancji. Po okresie gwarancyjnym służymy pomocą serwisową – usługa płatna. Warunki gwarancji są dostarczane wraz z umową.

Czy możliwa jest wymiana bądź zwrot mebli kuchennych?
Nie,  każdy z projektów jest wykonywany pod indywidualne potrzeby klienta.

Pomiar

Czy przyjeżdżamy na pomiar?
Oczywiście oferujemy taką usługę. Taka usługa jest płatna 50 zł jeśli pomiar znajduje się na terenie Koszalina bądź Warszawy. Miejsca oddalone od tych miast sa liczone indywidualnie.

Czy dokonują państwo pomiaru przed podpisaniem umowy?
Tak, jest to nasz obowiązek aby przed podpisaniem umowy zweryfikować wymiary, które zostały dostarczone na pierwszym spotkaniu. Każdy centymetr przy zabudowie kuchni jest dla nas ważny.

Firma

Gdzie można zobaczyć nasze realizacje?
Na terenie Koszalina działamy już 15 lat. Popytajcie wśród znajomych na pewno u kogoś robiliśmy!
Dodatkowo zapraszamy do salonu firmowego w Koszalinie (już wkrótce otwarcie salonu kuchennego w Warszawie).

Czy wizyta w salonie kuchennym wymaga przygotowań?
Nie wymagamy od Państwa żadnych przygotowywań. Zachęcamy jedynie do przyniesienia wstępnych wymiarów pomieszczenia.

Czy mogę zostawić opinie na temat działalność firmy FORMI?
Prosimy o przesłanie opinii drogą mailową na nasz adres firmowy.

Jakie macie doświadczenie w produkcji mebli kuchennych na wymiar?
Jesteśmy na rynku od 15 lat, a to niewątpliwie do czegoś obliguje! Dokładamy należytych starań aby byli Państwo zadowoleni z naszych usług.